Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Opozicija pred izazovima krize

Komentari (49) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 petak, 29 januar 2010 01:18
Dejan
Kao simpatizer SNS-a sažeću Vam svoj stav u jednu reč - ketman. Čuvena sposobnost nepodudaranja misli i reči.Ako pričate o ekonomiji, postavlja se pitanje - ko će da saopšti ovom narodu loše vesti?Nikolić i Vučić dobro znaju da je pred majske izbore 2008., dakle 3 meseca posle proglašenja nezavisnosti Kosova, SRS izgubila izbore zbog medijske i svake druge histerije evrozaluđenika kako tobože samo što nismo ušli u Evropu, pod uslovom da pametno glasamo. Srpsko biračko telo je palo na Solaninu izjavu da treba građani Srbije da steknu utisak (sik!) da ih Evropa želi u svojim redovima.Kao posledicu te histerije, tog nedeljnog jutra je 10% srpskog biračkog tela dobilo od straha dijareju pa otrčalo da brže bolje glasa za ZES, dok je još 10% glasača sa istim simptomima odlučilo da apstinira od glasanja za radikale.Posledice znamo.Kako ćete Vi sad u takvoj situaciji da kažete narodu da ćete da promovišete izvoz i proizvodnju. Tajkuni, uvoznici i monopolisti će da se dosete kakav treba kurs da bude da bi se stimulisao izvoz. Narodu ne sme ni da se nagovesti da će kurs evra da odsulja lagano do 150 dinara.Niko narodu nije rekao da u mirnoj Češkoj posle 20 godina tranzicije imaju prosečnu platu 500 Evra, a da je u razorenoj Srbiji skoro 400. Niko nije napomenuo da je to nelogično, ako ne i nenormalno. Naši realni prihodi trebaju da budu u korelaciji sa snagom naše ekonomije, a mi već i špenadle uvozimo, ne možemo sami da proizvedemo.Kako reći narodu da realno plata u Srbiji treba da bude 200 Evra? Ko će to da okači na sajt?G-dine Antonić, mi imamo posla sa glasačima koji misle da političare koje baš briga za Srbe u Zvečanu mnogo brine ekonomska blagodet Srba u Kuršumliji ili Loznici ili bilo gde u Srbiji. Pola Srbije veruju da nacionalni izdajnici mogu da budu ekonomske patriote. Dok ukapiraju da izdajnik gleda sve kroz istu prizmu nebrige za svoj narod i državu, biće kasno.Govoreći istinu imaćemo protiv sebe i tajkune, i hiljadu NVO, sve medije i naposletku ovaj bistri narod.Ketman.
Preporuke:
0
0
2 petak, 29 januar 2010 01:43
1973
Sve zemlje koje su "demokratiju dobile" od Zapada (USA i EU) dobile su i opoziciju dzabe. Drugim recima, opozicija - glad za vlascu, ne sme da ima nikakve programe jer niti im je to duznost niti je namena da se drzava oporavi, jos manje da narodu bude bolje. To je najbolja forma creiranja nemira i dobijanje na vremenu.
Preporuke:
0
0
3 petak, 29 januar 2010 02:01
Kriza morala
ja mislim da da je naš najveći problem, naša najveće kriza - kriza morala! Mi još nismo rešili političku pozadinu ubistva prvog demokratskog premijera, nismo sproveli lustraciju, nismo uspostavili jedan novi sistem vrednosti... Dok ne odgovorimo na pitanje kakav sistem vrednosti želimo, da li želimo da živimo u srećnom evropskom društvu ili u azijatskoj despotiji, svaki govor o ekonomskim i sličnim pitanjima je izlišan!
Preporuke:
0
0
4 petak, 29 januar 2010 02:22
Nikola Turajlić
Autor kao i obično daje izvrsnu analizu stanja, dok zaključke izvodi po onoj narodnoj: Što je babi milo, to se dedu snilo:
Ocenu sposobnosti srpske opozicije dao sam na tekst istog autora: Eh, te devedesete..., a koja se podudara s autorovom, s tim da sam istakao da su DSS eksperti članovi "uzdruženog zločinačkog poduhvata" (sa ekspertima G17 i DS) koji je pripremio Srbiju za SEK-a pandemiju.
Država je na privremenom respiratoru MMF-a, dok je privreda ostala bez kisika, zbog velikog pada prodaje proizvoda i usluga, produbljene nelikvidnosti, smanjenih bankarskih kredita i povećanih kamata.
Autorova iluzija da će pozicija i opozicija dobiti razum i iščupati Srbiju iz ralja SEK-a nemani je neostvariva iz jednostavnog razloga što se ista nalazi u predkomatoznom ekonomskom stanju i za to nema leka.
Jedina svetla tačka na tmurnom srpskom nebu je da Srbija postaje ekološka država (29 mesto), a neki zlonamernici neće da priznaju da su za tu pobedu zaslužne sve postoktobarske vlade, likvidirajući zagadivače.
Preporuke:
0
0
5 petak, 29 januar 2010 02:48
Starac Fočo
@Kriza morala

Dok ne odgovorimo na pitanje kakav sistem vrednosti želimo, da li želimo da živimo u srećnom evropskom društvu ili u azijatskoj despotiji, svaki govor o ekonomskim i sličnim pitanjima je izlišan!


A šta ćemo sa evropskom despotijom?

Elem, ja sam za srećno azijatsko društvo! Tako će nam biti najbolje.
Preporuke:
0
0
6 petak, 29 januar 2010 03:27
Boba Borojevic
Izgleda da debatu o ovako vaznom pitanju, sta Srbija dobija ulaskom u EU a sta ne, moze da pokrene opet inicijativa koju bi pokrenuli istaknuti gradjani Srbije.
Onoliko koliko na svojoj zvanicnoj internet stranici vodece politicke stranke imaju obavestenja po pitanju EU toliko one i ozbiljno razmatraju taj problem.

Sudeci po odlicnom pregledu prof. Antonica nijedna opoziciona stranka u Srbiji sem DSS-a bas nista ne radi kako bi gradjane Srbije obavestili o alternativi "Srbiji koja nema alternativu".

Jer "Srbija koja nema laternativu" je lazna a takvo stanje je pogubno za Srbe.
Poznati srpski analiticar Srdja Trifkovic (i brojni koji dele njegovo misljenje) kaze da Srbija nikad nece da postane clanica EU. Svojim uslovljavanima Srbiji EU potvrdjuje tu tvrdnju.

Znaci srpskoj opoziciji ostaje samo jedno pitanje kako resavati goruce probleme nezaposlenosti, privrede, kriminala odbrane zemlje van EU. Odnosno sa EU kao komsijom.

To sto narod jos uvek veruje u sjajnu buducnost, ekonomski prosperitet, "slobodu" (svake vrste) samo jednog dana kad Srbijom zavladaju Briselkrati je prevara i laz koju namerno podgrejavaju Tadicevci, DS i njihovi koalcioni partneri. To je ravno izdaji.

Opozicija nema lak zadatak.Narod mora da se "izleci" od sarene EU-laze. Privreda mora da se pokrene jer tu alternative zaista nema.
Preporuke:
0
0
7 petak, 29 januar 2010 06:15
BB jedan
Današnja politička klasa, kako njen vladajući tako i njen opozicioni deo, došla je na vlast oktobra 2000. godine sa parolom da je cilj demokratskih promena izgradnja društva „tržišne ekonomije i parlamentarne demokratije“. Iza te parole - same po sebi maglovite - stajao je potpuni konceptualni vakuum i potpuno odsustvo kompetentnih kadrova. Na čelo najvažnijih institucija dovedeni su „eksperti“ – studenti stranih univerziteta, anonimni i u zemlji i u inostranstvu, za koje niko nije znao ni kako su otkriveni ni kako su regrutovani, osim, razume se, onih koji su ih angažovali. Sva mudrost tih „eksperata“ sastojala se u priči o svemoćnom tržištu koje kao neka vrsta klima uređaja reguliše odnose u ekonomiji, a zadatak političara je samo da što brže sve deregulišu i privatizuju kako bi omogućili totalnu „marketizaciju“ društva. U toj koncepciji politička klasa postaje samo posmatrač zbivanja u ekonomiji i društvu. Vlastoljubivim neznalicama to je odgovaralo.

U međuvremenu mit o svemogućem tržištu je doživeo krah. U svetu se dovode u pitanje ne samo postojeće ekonomske politike, ne samo postojeći ekonomski sistemi već i sam društveno-ekonomski sistem, tj. kapitalizam. Malo je verovatno da naši političari prate te polemike, ali im je na osnovu „komplikacija iz realne sfere“ postalo jasno da sa „tržišnim mehanizmima“ nešto nije u redu i da bi konačno morali nešto da preduzmu. Oni za to, međutim, nemaju ni potrebna znanja a ni potrebne intelektualne kapacitete. I zato je priča o „evropskim integracijama“ postala aktuelna u svim partijama. Umesto u tržište, političari se sada uzdaju u evropsku birokratiju, nadajući se da će ona umesto njih odrađivati posao vođenja ekonomije i društva, dok bi oni opet imali ugodnu ulogu (polupismenih a dobro plaćenih) posmatrača.
Preporuke:
0
0
8 petak, 29 januar 2010 07:43
BB jedan
2.
Da bi se postavilo pitanje - šta je alternativa Evropskoj uniji – dakle, šta je drugo od dva rešenja – trebalo bi najpre konstatovati da Evropska unija jeste prvo od dva rešenja. Ona to, međutim nije. Već čitavu deceniju Evropska unija se nalazi u krizi – političkoj, ekonomskoj, društvenoj. Uporedne stope ekonomskog rasta Unije i njenih glavnih konkurenata na svetskom tržištu pokazuju da već čitavu deceniju Evropa dramatično zaostaje za SAD, Kinom, Rusijom. Prošle, 2009. godine, po prvi put od industrijske revolucije, nijedna od razvijenih evropskih zemalja nije bila među prve tri najveće ekonomske sile sveta. Niske stope rasta, visoka nezaposlenost, socijalna regresija, opadanje životnog standarda većine njenih građana - praćeni su političkom, vojnom i diplomatskom marginalizacijom EU. Mnogo pre izbijanja tekuće finansijsko-ekonomske krize, „kriza smisla“ Unije postala je prvorazredno političko pitanje u Z. Evropi.

Ukratko, članstvo u Evropskoj uniji - čak nezavisno od pitanja Kosova i Metohije- nije rešenje za Srbiju. Pa šta onda jeste rešenje? Po svoj prilici to bi bili KLASIČNI OBLICI MEĐUDRŽAVNE SARADNjE - ekonomske, komercijalne, kulturne, političke...u koje bi Srbija, kao KLASIČNO organizovana država (a ne „institucionalno neidentifikovan objekat, deo EU“) stupala sa zemljama i asocijacijama (uključujući tu i Evropsku uniju) na ravnopravnoj osnovi, u meri u kojoj to odgovara našim nacionalnim interesima.
Preporuke:
0
0
9 petak, 29 januar 2010 07:54
Teofilo Stivenson
@ NSPM

Odlicna prilika da zabranite rasisticke stereotipe g. 'Kriza morala'. Propustili ste je. Da li na ovokm sajtu neko od drugosrbijanaca treba da pocne da reklamira KKK da bi se na to reagovalo na odgovarajuci nacin?

G. Antonic lepo sumira nerad opozicije i njenu izgubljenost u svemiru. Bojim se da ce se srpska opozicija (otkud SNS na toj listi?) veoma brzo naci na repu dogadjaja, narocito posle ulaska masa u politiku. jer znamo na koji nacin mase ulaze u politiku.
Preporuke:
0
0
10 petak, 29 januar 2010 07:59
BRANKO
Sjajna analiza. Dejane molim te objasni mi sta je KETMAN?
Preporuke:
0
0
11 petak, 29 januar 2010 10:27
Bole
Eh da nam je to je jedini problem...
protesti 2000-te, mi mladi, pametni, zaneseni...Pijemo pivo, zezamo se, kaže moj pobratim hipotetički:"i zamislite sad, kao Cobe kaže u pravu ste, priznajem rezultate, pa ovi naši ne bi znali šta bi!"
Tužno, ali istinito...
Još tužnije je da ni danas posle 10 godina ni jedni, ni drugi, ni treći ne znaju šta bi, a kamo li kako to i da urade!
Preporuke:
0
0
12 petak, 29 januar 2010 10:39
spreka
Čitava minuciozna i bespotrebno predugačka analiza opštepoznatog koja se ustvari, u najširem smislu, svodi na jednostavnu konstataciju – jedan bivši svet koji svi ovih godina napuštamo, i ne ekskluzivno samo mi i ovde, više zaista nije aktuelan u mnogim svojim aspektima.
Kada je već fasična priroda savremene demokratije sasvim očigledna, tada je posledica iz predmeta ovakve analize izlišna.
Iako je prikaz ustvari kritika i tačna slika stanja, ali iz ugla nekih prošlih vremena koja su iza nas, i koja globalizacija ne poznajei i ne priznaje. Može biti da mnogi od nas žale za tim prošlim ustrojstvom sveta i države, ali i naši praktičari na političkoj sceni, siguran sam pretežno instiktivno i oportuno deluju, po logici ove savremene globalističke imanentnosti koja trenutno dobija bitku, a da pritom neke validne alternative za nju ni na svetskoj sceni nema, čak ni u teoretskim naznakama.
Ne treba se zavaravati, kompletna domaća politička scena niti ima kapaciteta, a ni blage namere da se ozbiljno bavi svojim poslom, a pogotovu ne na tako visokom nivou da bi trasirala neke alternativne pravce u delovanju političke scene, a pritom lako i prirodno napušta manire višestranačke borbe sa početka devedesetih.
Nisam rad da se dalje upuštam u razradu ove po meni sasvim očevidne teze, osim što bi dodao da dominirajuća damagogija i oportunizam, kao stil političkih pregalaca, a u cilju dobrog života koji proističe bavljenjem profesijom političara, istovremeno jeste vrhunski domet i ambicija istih.
Preporuke:
0
0
13 petak, 29 januar 2010 10:53
Dragan
Tekst nam ukazuje na veoma važnu stvar, na potrebu formulisanja JASNE ALTERNATIVE. Ali ja bih tu alternativu proširio, ne samo u odnosu na ekonomski program i odnos prema EU i Kosmetu, nego i na drugačiju kulturnu politiku, medijsku scenu, odnos prema temeljnim demokratskim vrednostima, ali i srpskih vrednostima. Znači sveobuhvatan DRUGAČIJI program i mere kako će on biti sproveden. P.S.Mala zamerka je da Antonić nije trebao samo da se fokusira na sajtove, kao izvore informisanja o ovim bitnim temama,nažalost tu naše stranke nisu previše ažurne.
Preporuke:
0
0
14 petak, 29 januar 2010 11:13
Jovica
Tekstom, koji je tacan i precizan, pokazuje se kolike su razmere nedostojnosti pozicije i vlasti i opozicije. Neka nam je Bog u pomoci.
Preporuke:
0
0
15 petak, 29 januar 2010 11:58
brm
"Kada je već fasična priroda savremene demokratije sasvim očigledna,.."

priroda savremene kao i svih drugih demokratija nije farsična, samo vi I GORTOVO SVI U sRBIJ po inerciji demokratijom nazivate države koje su do skora bile najrazvijenije demokratije a u kojima je danas demokratski poredak napušten.

međutim dem. poredak je u gotovo nepromenjenom vidu osvanuo na sasvim drugom mestu (Južna Koreja, Japan, Rusija, Brazil..), a u drugoj najmnogoljudnijoj zemlji sveta nikad nije ni prestajao.

Srbija je 90.- tih bila raspolućena na pristalice demokratije i pristalice starog režima. Prvi su mahali zastavama Srbije s orlom, pevali Bože pravde i jasno se zalagali za DEMOKRATIJU I SRPSKU NACIONALNU DRŽAVU!!!!
Šta bi sa demokratijom i nacionalnom državom u današnjoj Srbiji? Ako je Vuk promenio ćud a zadržao staru olinjalu dlaku, to se ne može reći za milione koji su demontrirali 9. marta i 5. oktobra koji su još živi i zdravi, nepromenjenih gledišta..

Srbija je ponovo raspolućena - na pristalice EU, tj STAROG REFORMISANOG (sovjetskog) REŽIMA i na pristalice DEMOKRATIJE I NACIONALNE DRŽAVE...Samo su sad međunarodne okolnosti mnogo povoljnije - stasalo je nekoliko i ekonomski snažnih demokratija, koje se JASNO ZALAŽU ZA NACIONALNI SUVERENITET U MEĐUNARODNIM ODNOSIMA.

Pitanje za milion dolara je KOJA STRANKA ZASTUPA PRISTALICE DEMOKRATIJE I NACIONALNE DRŽAVE
ja ne vidim nijednu
Preporuke:
0
0
16 petak, 29 januar 2010 12:14
Dejan
@dragan

Dragane, ketman je izraz potekao u istočnoj Evropi u vreme komunizma. Česi, Poljaci i ostali su u ogromnoj većini bili tvrdi protivnici komunizma i još verujući katolici u najvećem broju. Nasuprot takvom narodnom raspoloženju je stajao ceo državni aparat. Nisi mogao ništa ako nisi komunista. Iz tog protivurečja antikomunističkog i katoličkog sentimenta i sveprisutne komunističke državne mašinerije je proistekla potreba za dvostrukim životom. Umesto da se bune i budu izloženi progonu, Česi su javno ispovedali komunizam, ponavljali otrcane komunističke floskule, dok su međusobno i neformalno se rugali sistemu. Mislim da je o tom fenomenu napisao knjigu i Česlav Miloš.
Kod muslimana se taj isti dualizam primenjuje vekovima pod nazivom "takija". U našim uslovima to znači da smo se naučili da će na svaki znak buđenja patriotizma da skoče i domaći petokolonaši i stranci. Imaš izbor, da teraš po starom, kao radikali, pa da ti pred svake izbore dolaze lažljivi evropljani sa još lažnijim obećanjima i pretnjama, fijatom, akcijama od 1000 evra, ili da javno propagiraš pristupanje EU, da pričaš da nema promene Statuta Vojvodine, da ćutiš o gej paradi i osudiš navijače huligane. Ovim drugim putem ćeš da uspavaš njihove sumnje i sprečiš histeriju žutih medija, koji samo čekaju da naprave hajku. Seti se navijača. Kad dođeš na vlast okreneš ćurak. Ja bih prvo zabranio strano finansiranje NVO i pročešljao bi im knjige. Neka malo rade volonterski i iz ubeđenja, a ne za pare. Potom bih sudio Nataši Kandić zbog prisustva proglašenju nezavisnosti Kosova, što je vrhunski potez izdaje. O ekonomiji posle toga, jer bi strane slugeranje podmetali klipove novoj vlasti na svakom ćošku, zato im prvo treba uskratiti strane pare. Nesposobnost naše patriotske opcije je u tome što radikali hoće i narednih 10 godina nesmanjenom žestinom da idu glavom kroz zid, dok DSS merka i razmišlja i premišlja šta to Nikolić radi. Iz te perspektive razumi i rezoluciju o Srebrenici, to je ujedno i lakmus test za SNS.
Preporuke:
0
0
17 petak, 29 januar 2010 12:27
XY
@ BRANKO
Ketman je oblik ponašanja koji usvajaju pojedinci u totalitarnim režimima – ćute o svojim pravim uverenjima, čak ih se javno odriču a veličaju i slave režim i njegove nosioce. Česlav Miloš ovu psihološku pojavu poredi sa glumom jer onaj ko upražnjava ketman u stvari glumi nekoga ko ima sasvim suprotna uverenja. Može se reći da je to oblik ponašanja kome se pribegava u dramatičnim okolnostima kada bi iskazivanje istinskih uverenja dovelo u pitanje egzistenciju pojedinca. Sam izraz je inače poreklom iz drevne Persije. Kuran dozvoljava svojim vernicima laganje, i čak javno odricanje od islama - znači upotrebu ketmana - kao oblik samozaštite.
Preporuke:
0
0
18 petak, 29 januar 2010 12:29
Kriza morala
Gospođa Latinka Perović je naučno dokazala da je azijatski mentalitet naš najveći problem! Ali i za taj taj problem postoji rešenje i ne smemo da zapadnemo u apatiju tako karakterističnu upravo za pomenutu azijatsku svest! Mi ipak imamo autentične predstavnike istinskog evropskog duha koji mogu da nam pokažu put izlaska iz azijatske učmalosti! Rešenje nije u ekonomskim i političkim analizama ili nekim novim ekonosmkim strategijama koje bismo sami smislili. Evropa zna kako da reši sve naše probleme a na nama je da slušamo i izvršavamo volju Evrope. Mi možda nemamo dobar univerzitet ali imamo nekoliko predstavnika pravog evropskoog duha koji su nažalost marginalizovani ali koji sigurno znaju šta nam je činiti.

Gospođa Sonja Biserko je nedavno rekla jednu veliku istinu:

"Jedini način da ova društva civilizujete je da ih integrišete, da ih uključite i nametnete im sistem koji moraju da prihvate."
Preporuke:
0
0
19 petak, 29 januar 2010 13:14
Vladimir Dž
Mislim da ljudi nebi trebali da nasednu na ovo što nam "kriza morala" piše. Čini mi se da to nije neko iz gradjanske opcije, već suprotno, pa nas zeza, vuče nas za jezik. Pustite ga.
Preporuke:
0
0
20 petak, 29 januar 2010 13:20
Molder
Ja Bogu hvala nisam simpatizer niti jedne stranke i drago mi je zbog toga sto mogu da razmisljam svojom glavom. Za mene je politicka partija jedna vrsta sekte. Svi se okupljaju oko jednog lidera kojeg slave iznad svega, prate program od kojeg ne smeju da odstupe u protivnom bivaju "nepozeljni", i stranka je uvek upravu. Ali, to nije ovde tema. Ovo sto ja hocu da kazem je da se iz ovog teksta vidi da su sve stranke odreda nesposobne. Svima je bitno da kritikuju "one druge" i naravno zele vlast za sebe. Kao sto je vec receno niko ne nudi konkretno resenje problema, vec pljulje po drugome i prikazuje izjave svojih lidera, koje su ovi sigurno naucili napamet. Ali ajde sto se oni svadjaju i ne misle o boljem sutra, jer je njima to isto sutra vec zagarantovano na nekom racunu u inostranstvu. Nego sto su stranke zavadile ovaj mucni narod. Pa pogledajte samo kako se komentatori prepucavaju. Na slavama, na rodjendanima na svim zivim proslavama gde ljudi treba da u sreci proslave neki dogadjaj oni se svadjaju ko je DS a ko SNS. A mislite da ce vam oni reci hvala? Srbiji treba nesto novo, i to pod hitno.
Preporuke:
0
0
21 petak, 29 januar 2010 13:45
srdjan conic
Dakle ovo je sustinko pitanje. Vlast i opozicija u Srbiji su uostalom kao i u EU dve strane jedne iste medalje koja se s vremena na vreme okrece kako odgovara tvorcima ovog sistema. Problem je sto ovakav sistem stvara letargicne i bezlicne lidere koji nista vazno ne govore a kamo li cine. U sistemu igre Duska Vujosevica vazan je tim i igraci se zrtvuju za timsku igru odnosno on bira igrace kako je sam jednom rekao koji nisu egomanijaci ali se zna da je on vodja i da on bira i da on odgovara za rezultate. Srbija nema vodju, odnosno ima vodje koji hoce da je utope u sistem koji su drugi stvorili i za koji uporno ubedjuju narod da je najbolji i najefikasniji. Znaci ne samo da staro vino ne moze u nove mehove nego nam je potrebna i nova berba sa drugacijom sortom. Kako ono bese zrelo je.
Preporuke:
0
0
22 petak, 29 januar 2010 13:47
paja patak
@Kriza morala: Oduševljen sam Vašom iskrenošću i samokritikom pri izboru “nickname” –a ! I dve dame koje kao svetle primere pominjete u komentaru (Perović/Biserko) takođe izvrsno pasuju u taj okvir. Aferim!
Preporuke:
0
0
23 petak, 29 januar 2010 14:22
Nikola Smolenski
@BRANKO:
Sjajna analiza. Dejane molim te objasni mi sta je KETMAN?


Iz Vikipedije, slobodne enciklopedije

Ketman, odnosno takija (što na arapskom znači „obezbediti zaštitu”), daje pravo muslimanu da krši sve verske zabrane.

Kuran kaže da će Alah ceniti svakog muslimana po tome šta mu je u srcu, a ne šta mu je na jeziku. Ovo učenje je dalo verski legitimitet shvatanju da musliman ima pravo da laže, koristi mimikriju i skriva svoje verovanje u situaciji kada se oseća ugroženim zbog svog verovanja. Musliman koji smatra da kad je u opasnosti ima pravo da porekne svoju veru i ispoveda veru nevernika. Upotrebu takije muslimani ne smatraju laganjem, već dozvoljenom merom samozaštite. Na svakom je verniku da sam u skladu sa svojom savešću proceni stepen opasnosti i oceni da li će i u kojoj meri primeniti takiju.


Dejan želi da kaže da demokratori smatraju da u ime uspostavljanja demokratije imaju pravo da rade šta hoće.
Preporuke:
0
0
24 petak, 29 januar 2010 14:37
@Kriza morala
Zaboraviste da kažete "za njihovo dobro"(Biserka)
Preporuke:
0
0
25 petak, 29 januar 2010 15:38
Nikola Turajlić
@ Kriza morala
Slažem se sa tobom da u Srbiji vlada velika kriza morala, a istu generiraju pre svega političke stranke nezavisno da li su pozicija ili opozicija kao i NVO ljudskopravaškog usmerenja.
Medjutim mnogo veći problem je kriza razuma jer većina gradjana podržava jednu ili drugu grupaciju i omogućuju im uništavanje kako materijalnih tako i duhovnih vrednosti srpskog društva.
Mi koji nemamo izgradjenu demokratsku i moralnu svest smo osudjeni na kuvanje u paklenom ulju.
Ti ćeš na nebu uživati rajske plodove, a na ovom svetu moći ćeš preživjeti i najgoru krizu jer će te hraniti lustracija, sistem vrednosti ili misao kako pripadaš svetu heroina kao što su Sonja, Nataša, Latinka i sl. Istina ne verujem da te ove pripuštaju do izvora iz kojeg crpe snagu, ali to nije ni bitno, već osećaj da činiš sve da se ovom približiš.
Preporuke:
0
0
26 petak, 29 januar 2010 15:47
Dusan
Dobra analiza g. Antonica. Jedino smeta upadljivo favorizovanje DSS-a, rekao bih bez osnova. Njihov ekonomski program na sajtu je podjednako neozbiljan kao sto je neozbiljno i odsustvo bilo kakvog plana na sajtovima drugih stranaka. Otvaranje 10 trgovackih predstavnistva ima samo ulogu da zvuci bombasticno i nista vise. Dzaba 100 predstavnistava ako nase kompanije nemaju proizvod za tolika trzista. A nemaju. Sta tek reci o kreditu od 4 milijarde od Rusa. Da zanemarimo sumnjive uslove potencijalnog kredita, ali kakav je to program koji se zasniva na zaduzivanju? Pokusajte da zatrazite kredit od neke banke sa takvim planom , pricace viceve o vama.

Pozdrav
Preporuke:
0
0
27 petak, 29 januar 2010 16:11
@Kriza morala
Zbog azijatskog mentaliteta,po vasem shvatanju,(alavost,lazljivost,mimikrija)stradali su i stradaju lazljivi Klinton,alavi Bler,primitivni Berluskoni...
A NVO pod hitno na volontersku bazu,bez upliva u politiku,kao u svim civilizovanim demokratijama.
Neke i u Hag,zbog obmanjivanja javnosti...
Preporuke:
0
0
28 petak, 29 januar 2010 17:15
mp
Ovo je odlicno zapazanje Gospodina Antonica samo mnogo dugacko. Mislim da NSPM treba da pokrene forum o tome da li Srbija ima strategiju razvoja i ekonomski program. Toliki ekonomisti nemamo plan za krizu? kako je to moguce?
Preporuke:
0
0
29 petak, 29 januar 2010 17:50
The Tao
Ili je pak sam Nikolić promenio mišljenje, pa mu sada, kao nekom ko veruje da „onaj ko odustane od ulaska u EU nema šta da traži u politici“, više ne smetaju stalni zahtevi da se Srbija mora pomiriti sa „realnošću „kosovarske države“? Na ova i neka druga važna pitanja[11] na zvaničnom sajtu SNS nećete naći odgovor, kao što nećete naći odgovor ni na kritiku da je Nikolić ovim intervjuom faktički prihvatio DS mantru da „Evropa nema alternativu“[12].


Nekada je Seselj govorio za Arkana da je taj na glavu stavio vise carapa nego on na svoje noge. Sada stoji, da Nikolic Tomislav menja cesce misljenje vise nego carape. Eno i Vucic je dobio "uverenje" BIA konzilijuma da nije spijun. Zamislite, prvi politicar u Srbiji za kojeg se "provereno" zna da nije spijun. Hvala BIA-i na iskrenosti, mada ja mislim da BIA nije od poverenja kao ni Tomica Milosavljevic kojeg je sve manje u medijima od kada je procurela prica o namestaljkama farmaceutske mafije u dosluhu za ministyarstvima zdravlja svetske vlade i njihovih filijala. Vucic je verovatno ''imun'', kao i milon Srba na svinjski grip (kako rece vajni strucnjak Dr Kon) na besmislice posto nam ih svakodnevno prosispa sa ponosom.
Preporuke:
0
0
30 petak, 29 januar 2010 18:21
DHSS-ovac
Dobar tekst gospodin Antonica.
No nije tesko zakljuciti i bez maratonskog clanka da se opozicija nalazi u polurasulu, i da je konsolidacija vise nego potrebna.Elem, meni u oci upadaju nekoliko stvari sa kojim se nacelno ne slazem sa profesorom Antonicem.

Prvo, teza da su strategije SNS-a i DSS-a oko ulaska u Eu slicne, to donekle jeste tacno, ali se u sustini radi o prepisanim formulama od strane vladajuceg rezima. Medjutim, dok vladajuca koalicija pominjanu strategiju koristi iskljucivo kao takticko sredstvo kojom bi podelili Kosovo i konacno se oslobodil ite balasti, druga strana jos zivi u mitomanijama "Kosovo je nase", samo bez Srba. Cinjenica je da Vojislav Kostunica osim onog nesrecnog mitinga i paljenja grada gotovo nista nije uradio za resavanje kosovskog problema, a da je Tomislav Nikolic bio saucesnik milosevicevske politike koja je i izgubila Kosovo. To su pitanja koja ce morati da odgovore svojim biracima.

Drugo,zasmetalo mi je na kraju u fusnoti formulacija o Statutu Vojvodine kao kriptosecesionistickom aktu?! Na cemu to temeljite gospodine Antonicu? Pa ni Baskija, Katalonija, Skotska, Flandrija koje imaju neuporedivo veci stepen autonomije nisu se otcepili, a kamoli ce to uraditi Vojvodina. Statut nije dobar, Vojvodina je trebala doviti sudsku, zakonodavnu i izvrsnu vlast, ali i ovo je sasvim dobar pocetak za otpocinjanje regionalizacije i decentralizacije Srbije. Kada se zavrsila farsa koju je opozicija napravila oko Statuta, pokazalo se na kraju da je cela ta retorika sluzila za jeftino prikupljanje politickih poena, cak sta vise eto Nikolic je medju prvima priznao da je Statut dobar i da ga ne treba menjati, sto je naravno pohvalno.

Srdacan Pozdrav,
Preporuke:
0
0
31 petak, 29 januar 2010 18:59
Politička pozadina?
@Kriza morala

Ako govorimo o političkoj pozadini atentata, možda ne bi bilo loše da se prisetimo jednog pokušaja atentata, jednog događaja koji je potpuno cenzurisan, koji predstavlja apsolutni tabu - reč je, naravno, o pokušaju atentata na Vojislava Koštunicu! Kako je moguće da niko ne postavlja pitanje o tome ko je onomad bacio bombu na sedište DSS-a, mada je svima jasno da taj događaj ima isključivo političku pozadinu. Da li je moguće da sam ja prvi koji će postaviti sledeće pitanje: Koja je politička pozadina (pokušaja) atentata na Vojislava Koštunicu?

Činjenica je da je Koštunica već 10 godina predmet neverovatne demonizacije, paranoičnih teorija zavere, stereotipa koji se mogu uporediti samo sa nacističkim predstavama o Jevrejima. U tom smislu, Vojislav Koštunica je žrtva strukturnog antisemitizma Druge Srbije! Vojislav Koštunica je Jevrejin, on i njegova stranka u ideologiji Druge Srbije zauzimaju isto ono mesto koje je Hitler dodelio Jevrejima.

Da bi stvar bila još gora, kampanja stigmatizacije i progona, zastrašivanja i pokušaja ubistva Vojislava Koštunice i njegovih istomišljenika nikada nije naišla na odgovarajuću javnu osudu, nikada nije, na primer, bila predmet ozbiljnih rasprava u akademksim krugovima... Odsustvo bilo kakve reakcije u prvom redu stručne javnosti pokazuje da je u današnjoj Srbiji progon političkih neistomišljenika normalizovan, strukturni antisemitizam Druge Srbije dobio je pravo građanstva.
Preporuke:
0
0
32 petak, 29 januar 2010 19:03
Mladi DŽedaj
Tačno je da niko ko otvoreno priča protiv vladajućih globalističkih ideoloških dogmi nema nikakvu šansu, u trenutnom odnosu snaga. Takva stranka bi bila, u slučaju da se približi vlasti, izložena pretnjama, negativnoj propagandi i pritisku sa Zapada. A kad bi došla na vlast, onda bi cela država i narod bili pod istim tim pritiskom.

Voleo bih da su se SNS-ovci "poturčili" iz želje da pomognu svom narodu, da imaju bolju pregovaračku poziciju kod okupatora, a ne iz koristoljublja. Videćemo u narednom periodu šta je u pitanju.
Preporuke:
0
0
33 petak, 29 januar 2010 20:07
Dejan
@ Nikola Smolenski

To što rade vladajuće stranke nije ketman, već laž i licemerje. Da bi se njihov govor protumačio kao ketman, morali bi da budu u inferiornom položaju, da se ustručavaju javno i otvoreno da govore. Oni su sigurni u sebe i svoju vlast.

Imaju uz sebe sve relevantne medije, podršku SAD i EU (prvenstveno zbog servilnog prihvatanja diktata), imaju uvoznički lobi i tajkune, imaju i stotine NVO sa par hiljada aktivista koji žive od propagiranja interesa zapada, povrh svega toga imaju i sudstvo i policiju, tj. aparat prinude.

Mi smo valjda fenomen po tome što je šef naše obaveštajne službe jedno vreme bio čovek koji se učlanio u stranku čiji članovi ne mogu da prevale preko jezika da je Kosovo i Metohija deo Srbije. Mislim na Gorana Petrovića.

Mi smo država u kojoj Republički javni tužilac reaguje na orkestriranu hajku na navijače koji su bacali oko seksi lutku i pevali gluposti i navodno hoće da ispita delovanje tri organizacije koje zajedno nemaju 1000 članova, a taj isti tužilac nije reagovao na to što je Nataša Kandić prisustvovala proglašenju nezavisnosti Kosova.

Prodali su sve što su prethodne generacije stekle, a sada zadužuju naše praunuke, da oni otplaćuju "aranžmane" koje su zaključili da produže iluziju stabilnosti i svoju vlast još koji mesec.

Oni se Nikola i ne skrivaju.

Na opoziciji je da ćuti i čeka. Da se ne svađaju međusobno, i da iznad svega ne otkrivaju svoje namere. Ako zaborave sve i izađu u jednom bloku, kao dosmanlije, još bolje.

Cilj je da ne bude kao u Crnoj Gori nesposobna klika na vlasti pola veka.

Ketman je neophodan i zato što duboko verujem da je narod maja 2008. pao na ispitu.

Glasali su tada zadnjicom, pa im se izjalovilo. Sada su zbunjeni. Zato bi im udario u priču da je ova vlast nesposobna da ih uvede u Evropu i da smo mi prihvatljiv partner EU. Svi znamo da od EU nema ništa, uceniće nas Kosovom, RS, pa će i Hrvatska da traži da priznamo agresiju i genocid nad njima. Narod to ne mora da zna. Ketman!
Preporuke:
0
0
34 petak, 29 januar 2010 20:31
Živadinka i Živadin
Tako je Dejane. Glasali su zadnjicom i to im se izjalovilo. Sada su zbunjeni. Sad vide šta se desilo i kuda ih je doveo taj izbor. Šta ćeš.
Preporuke:
0
0
35 petak, 29 januar 2010 20:55
Milan
Opozicija i nestranačke ličnosti kojima je do budućnosti Srbije treba da ujedine snage.
Danas primenom tehnologije to nije tako teško. Ali?
To ali su organizacione sposobnosti kod srba. One su skromne i možemo reći da su ispod dozvoljenog minimuma.
Mi imamo pametnih ljudi ali su oni pametni kao pojedinci ali kao grupa smo sve samo ne mnogo pametni.
Na sću tehnologija i to može da promeni. Pošto su inovativni pojedinci rasuti u prostoru i ne poznaju se onda možemo da napravimo viki projekta na temu Ekonomski razvoj Srbije.
Ključ uspeha je u moderaciji i pravilnoj primeni tehnologije.
Viki portal ove vrste treba da moderira grupa eksperata koja bi davala neophodne inpute (teme, osnovne činjenice) u formatima pogodnim za obradu a svi oni koji imaju znanja i ideja mogli bi da na bazi rečenog da generišu sadržaj po oblastima.
Primer:
Tema 1: Situaciona analiza situacije u Srbiji (može da bude SWOT ali preporučujem PEST (politička ekonomska, socijalna tehnološka, može da se doda i bilo koja druga oblast od značaja).
Tema 2: Vizija Srbije 2020 (kakvu Srbiju želimo 2020)
Tema 3: Strateški ciljevi razvoja Srbije
Tema 4: Prioritetni ciljevi razvoja Srbije (podciljevi strateških ciljeva)
Tema 5: Akcioni plan za realizaciju
itd.
U EU imaju obre modele kako se to radi.
Ključ uspeha je u participativnosti a viki omogućava upravo simultano učešće velikog broja ljudi na jednom projektu.
Ukoliko bi projekat bio otvoren i omogućio da se afirmišu različiti stavovi relativno brzo bi se došlo do konsenzusa oko nekih rešenja (imajući u vidu da bi učesnici davali doprinos u oblastima gde su najbolji).
Zahvaljujući internetu bila bi aktivno uključena i dijaspora koja ima specifična znanja i iskustva.
I v to skoro istovremeno.
Rezultat bi bio platforma za onoga ko je na vlasti. A doprinos pojedinim temama bi bio u suštini kvalifikovanje za sprovođenje ovog programa (strategije)
Preporuke:
0
0
36 petak, 29 januar 2010 21:34
Mislilac
@DHSS-ovac
Odlicno je vase zapazanje oko toga sta je "veliki patriota" Vojislav Kostunica uradio po pitanju Kosova. Ja sam jednom na NSPM pomenuo kako je razlika izmedju Djindjica i Kostunice tu sto je prvi o Kosovu pregovarao a drugi o istom guslao.
Tacna je i vasa ocena da je opozicija kritikovala statut Vojvodine pre svega zato sto zeli da pronadje zamenu za kosovsku zalopojku. Ne bih se medjutim slozio sa vasom ocenom toga koliki stepen autonomije Vojvodina treba da ima. Ja sam zagovornik ukidanja AP Vojvodine kao tekovine titoizma, mada nikako nisam za centralizovanu Srbiju vec za drzavu koja ce cela biti podeljena na regione kao sto su oni u Italiji plus jacanje opstina. Ono sto je kljucno je da se nikako ne sme dozvoliti da neki regioni imaju sira ovlascenja od drugih, drugim recima protiv specijalnih statusa!
Preporuke:
0
0
37 petak, 29 januar 2010 23:24
Milos Stankovic@DHSS-ovac, Mislilac
Slazem se sa Misliocem da Srbija treba da bude simetricno regionalizovana i da je AP Vojvodina tekovina titoizma. Ja bih dodao da je Statut APV povratak u 1974. Pametni ljudi su i tada govorili do cega ce to dovesti, a neki od njih su i robijali. Nazalost, bili su u pravu. Sto se tice Djindjiceve politike prema Kosovu, ja bih se klonio spekulacija o tome kako se Djindjic nekoliko meseci pred atenatat okrenuo za 180 stepeni. Koliko je poznato, on nikakve pregovore o Kosovu, javne ni tajne, nije ni vodio, jer to nije ni bilo na dnevnom redu. Sto se tice Kostunice, on je povodom Kosova uradio ono sto bi svaki iole normalan politicar bilo gde u svetu uradio. Nije njegova krivica sto nasu politicku elitu cine polupismeni i korumpirani ljudi, koji nigde u svetu ne bi ni pomislili da se bave politikom. Zamsilite da je neko predlozio Hrvatskoj da se odrekne dela teritorije zbog ulaska u EU. Da li iko moze to i da zamisli?
Preporuke:
0
0
38 petak, 29 januar 2010 23:26
Seljak Šajkaški
Nemamo mi ni pozicije ni opozicije, imamo samo interesne grupe koje se bore za vlast i narodnu imovinu, sad već oko oglodane koske! I ma koliko zavadjeni, kako su samo složni u odbrani svojih pozicija i sakrivanju odgovornosti za stanje države i naroda. I svi su za ulazak u Evropu, jer racunaju - jednom tamo, Evropa će preuzeti odgovornost za sve nas...
Preporuke:
0
0
39 subota, 30 januar 2010 00:28
Nikon
Star sam, ali i oduvek prizeman covek. Uzivam u lepezi ljudskih zapazanja, pogleda i misli, kako autora, tako i komentatora...Ipak, kratkoca komentara, i po meni, sustinsku istinu izarazio je
(Bole petak, 29 januar 2010 09:27) sto citirajuci ga, zelim i da podvucem:
"Eh da nam je to je jedini problem...
protesti 2000-te, mi mladi, pametni, zaneseni...Pijemo pivo, zezamo se, kaže moj pobratim hipotetički:"i zamislite sad, kao Cobe kaže u pravu ste, priznajem rezultate, pa ovi naši ne bi znali šta bi!"
Tužno, ali istinito...
Još tužnije je da ni danas posle 10 godina ni jedni, ni drugi, ni treći ne znaju šta bi, a kamo li kako to i da urade!"
Preporuke:
0
0
40 subota, 30 januar 2010 03:29
Voja
Analiza Vam je na mestu (inače rado čitam vaše tekstove i u većini stvari se slažem), međutim imam problem s polaznom tačkom. Zašto polazna tačka mora da bude Srbija u EU i sve ostalo mora da se opravda? Zašto niko ne opravdava put ka EU (nekom ozbiljnom analizom)?

Da li je iko do sada izneo ozbiljnu analizu prednosti i mana srpskog članstva u EU? Koliko to članstvo košta (para, teritorije...)? Koliko ćemo tim članstvom da dobijemo (para, radnih mesta...)? Koja je crvena linija koju nećemo da pređemo (što se tiče para, teritorije...)?

Hajde prvo da pođemo od jedne takve analize, pa onda da vidimo koja je partija za šta. Ili još bolje, hajde prvo da se dogovorimo u kakvom društvu bismo želeli da živimo, pa neka nam partije posle prikažu svoje vizije kako doći do tog (nama) idealnog društva. Možda nam je EU suvišna, a možda neophodna da bismo izgradili društvo kakvo želimo.

Vi kao analitičar s određenim medijskim prisustvom imate mogućnost da pokrenete ovakve teme. Ne bi bilo loše kada biste svoj fokus, barem jednim delom, stavili na ovu problematiku.
Preporuke:
0
0
41 subota, 30 januar 2010 03:35
Voja
Dodao bih još par pitanja: Na koliko se procenjuje životni vek EU? Kako izgleda razvoj EU u sledećih 25 godina? Ima li smisla ući u EU ako je (hipotetička) procena da će se unija raspasti nakon 10 godina? Mnoga pitanja nemaju odgovor, a o EU se priča kao o jedinom putu.
Preporuke:
0
0
42 subota, 30 januar 2010 03:40
Ultravisitor
"Eh da nam je to je jedini problem...
protesti 2000-te, mi mladi, pametni, zaneseni...Pijemo pivo, zezamo se, kaže moj pobratim hipotetički:"i zamislite sad, kao Cobe kaže u pravu ste, priznajem rezultate, pa ovi naši ne bi znali šta bi!"

NašiNašiNašiNašiNašiNašiNašiNaši

Kakav glup eho!
Preporuke:
0
0
43 subota, 30 januar 2010 07:32
Hadzimikolic ucitelj
Nema krize, sirite defektizam. U Srbiji tecu med i mleko, kako se nista ne radi i kako se parazitira, mlogo je debro. I Srbija, i ceo zapadni balkan, Kosova, Makedonija, Montenegro, i Bosnia, svi treba da razviaju dobrosusedske odnose. Nakom sto Srbija se upise za genocid u Srebrenici, i kad Voivodina se oslobodi jarma. Pravo rece Cedo Jovanovic, i Biserko i Tadic, Srbiju prvo treba da se lustrificirati, nakon takvo jedno pokajanje, i Hrvatima da se izvinu, da dopustu da Papo dodje da ih posjeti i bljagosilja. Ovaj Dodig da se onemoca, da ne cini lose po svi narodi. E potom da se uclanimo u NATU, pa ce potece med i mlek, u veliku porodicu EUvropski narodi. I da se sever Kosove integrise. Bice sve bolje, velik sam optimist!
Preporuke:
0
0
44 subota, 30 januar 2010 13:14
jasna
@Nikola Turajlic
svidja mi se Vase umece "baratanja recima"(odgovor "krizi morala").
Inace mene je ovaj tekst uplasio.
Zutokratija i neoliberali tzv ekonomski eksperti iz G17(Dinkic ,ranije Labus,zatim onaj Djelic Cubajsov savetnik..,sto sada ima svog savetnika onog glumca sto se sprdao sa "tranzicionom" gubitnicima na b92 "Mile tranzicija"sramota), dokrajcise nam privredu,i dalje dosledno kao najbolji streberi sprovode neoliberalni koncept(privatizuj,liberalizuj,zaduzi se do besvesti).Dinkic svako malo, objavljuje kako tek sto nismo izasli iz krize,a koncept im puko,samo oni jos nisu obavesteni o tome,a i njihovi nalogodavci MMF i ostala lihvarska bratija, im daju nove smernice i uputstva za rad.
Mada i Kostunica snosi odgovornost za ovo stanje ,jer im je u potpunosti bio prepustio,vodjenje ekonomije,mada je i laiku bilo jasno da to ne moze dobro da se zavrsi(unistenje domaceg bankarskog sistema,privatizacija,unistenje domace proizvodnje,liberalizacija trzista,zaduzivanje)
Preporuke:
0
0
45 subota, 30 januar 2010 14:44
PETI ELEMENT
Ovaj tekst treba da nosi naslov "DSS pred izazovima krize".
Nema druge opozicije.
Preporuke:
0
0
46 nedelja, 31 januar 2010 13:49
Cernisevski
- A koja opozicija ?

Dok se ovaj slom srpke drzavnosti u potpunosti ne dogodi, necemo shvatiti sta nas je snaslo.A to saznanje ce bojim se biti bolno. Tek tada, pod uslovom da pretekne ista od onoga sto bi se moglo nazvati "srpstvo" da pretekne ista od te ideje i vrednosti na kojima pociva - mozemo se nadati nekom novom pokretu za obnovu drzave i nacije. A posao pred kojim ce se takav jedan eventualni pokret naci, kao i zrtve koje ce morati da podnese - bice nesagledivi.

U zivotnom veku ove generacije bice procerdano sve.
Preporuke:
0
0
47 nedelja, 31 januar 2010 19:26
Mladen Šipka
Ozbiljna opozicija su oni koji su svojim primerom pokazali da se razlikuju od sadašnje vlasti : oni koji su zapošljavali ( a ne otpuštali ), oni koji su jačali institucije ( a ne uzurpirali ), oni koji su razvijali slobode ( a ne gušili : Zakon o informisanju ), oni koji su reči pretvarali u dela ( a ne ovi kojima su jedina dela - reči ). DSS.
Preporuke:
0
0
48 sreda, 03 februar 2010 22:19
Milutin Mladjenovic
Od devedesete do danas, nikada u Srbiji nije bila NEalternativnija politička situacija,no što je to danas.

Ovi što vladaju godinu i po su takvi kakvi su, loši, nesposobni, lažu, kradu, mažu, muvaju.
A ovi iz opozicije što hoće da budu Kalifi umesto Kalifa, nikada gori, smešniji, jadniji, siromašniji idejama, porukama, ponudama.

Dakle, imamo bezizlaznu situaciju, gde je vlast loša, a opozicija grozna i bolesna i nesposobna do neba.

Sve u svemu, Srbija je u nevidjenom statusu KWO, imamo vrlo rigidnu vlast koju nema ko da drma, cima i upozori je da bude bolja, jer eto imamo alternativu za nju, kad ono, niti imamo alternativu ovoj vlasti, niti imamo vlast, niti opoziciju, niti NIŠTA.
A ništa puta ništa jednako je: NULA.

Dobro, neko će me pitati šta da radimo?
Evo šta:

-Dati ultimatum i vlastima, a pogotovu ovoj smešnoj i jadnoj opoziciji, sa osnovnim revolucionarnim zahtevom, koji bi glasi:

-Gospodo-drugovi, tražimo od vas da abdicirate sa vlasti, ako to ne uradite, sledi sila narodne mase, a znate valjda da tada vam niko ne garantuje za vasu bezbednost.

-Kada poslušaju preporuku za abdikaciju, onda dolazi ključni i jedini uslov da se vlada Srbijom, a to je da se u novi ustav u preambuli nadje sledeći tekst: Član jedan, u stavu broj jedan pisalo bi, da se na 99 godina zabranjuje bavljenje politikom u Srbiji svima licima i njihovim naslednicima koji su na bilo koji način bili na visokim funkcijama u državi od 70-te do 2010 godine.

Samo ovo, samo ovaj ultimatum može da urazumi nas, njih, sve u državi, da od nasiromašnije zemlje Evrope, postanemo bar srednje razvijena regionalna i Evropska Srbija.

P.S. Verovanje u ovu vlast, ili ne daj bože u našu opoziciju, ima iste verovatnoće kao vera u zagrobni život.
Preporuke:
0
0
49 četvrtak, 04 februar 2010 22:07
Milena Matić
Slika i prilika naših stranaka, u pravu je G. Antonić, i to važi ne samo za bednu opoziciju, nego i za još smešniju poziciju. Niko u ovoj zemlji, a da može doseći vlast, nema pojma o realnoj ekonomiji, ne u Srbiji, nego uopšte,u sopstvenoj kući. Danas je teško velikim svetskim igračima da pokupe konce po berzama i shvate da je kraj Fridmanovske ekonomije. Naši ekonomisti nisu ni znali za Fridmana, a kako bi onda znali šta je stvarno neo-kon, neo-lib, berza, globalizacija, šta je ekonomija velikih brojeva i ekonomija interkontinentalnih kompanija. U glavama naših ljudi su mali brojevi, nikakda nismo ni imali u vidu veliku, opštu sliku. Kako bi onda moglo da se očekuje (a svi smo mislili da su malo obrazovaniji ti naši opozicionari koji oteraše Slobodana) da znaju šta rade Azijski tigrovi, velika Indija i još veća Kina...
Tuga nad tugama je istinita, dok se ne "naprave" (dođu vanzemaljci) obrazovane patriote koji će se hvatati politike i bataliti populizam, neće ovde cvetati ništa. Ja bih se radovala da nas bar puste da slobodno govorimo i "cveta hiljadu cvetova". Činjenicaje da smo u zabranu NSPM (nemate pojma koliko mi je žao)i to jasno govori o našem društvu. Hvala što postojite, ipak!!!!
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner